Head of Department of Architecture

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yoğun ve stresli bir sınav döneminin ardından Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü’ne yerleştiniz. Sizler Bölümümüzün gurur kaynağı ve Ülkemizin geleceğisiniz. Sizleri tebrik ediyor, Üniversitemize ve Bölümümüze hoş geldiniz diyorum.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nün yurt içi ve yurt dışı örnekleri taban alarak hazırlanan müfredatı, öğrencilerin küreselleşmenin getirdiği fırsatları değerlendirebilmesine olanak tanıyan, kamu kurum ve kuruluşlarında ve özel sektörde başarılı olmalarını sağlayacak derslerden oluşmaktadır. Burada alacağınız dört senelik eğitim, çevreye duyarlı, kültürel değerlerinin farkında ve bunları koruma bilinci taşıyan, etik değerlere saygılı, kendi kimliğini tarifleyebilen bir birey olduğu kadar parçası bulunduğu toplumu çözümleriyle ileri taşıyabilen mimarlar olmanıza yardımcı olacaktır.

Mimarlık eğitimi hem zor hem de keyifli bir süreçtir. Zorluğu her zaman ortaya koymanız gereken bir hayalinizin ya da fikrinizin olması gerekliliğidir. Keyifli kısmı ise kendi fikrinizin gerçekleşebileceğini görmektir. Mimarlık Bölümü Başkanı olarak bu zorlu süreç içinde sorunlarda da keyiflerde de sizinle birlikte olacağımı belirtmek isterim. Hepinize başarılı ve mutlu bir eğitim hayatı diliyorum.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
Mimarlık Bölümü Başkanı
Yrd.Doç.Dr. Z. Yeşim ALEMDARYukarı