Haberler

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü İlk Mezunlarını Verdi
Tarih: 9.6.2016

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık bölümünü 2015- 2016 Eğitim- öğretim yılında bitiren öğrenciler için 03 Haziran 2016 Cuma Günü, Saat 14.00’da Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’nde mezuniyet töreni düzenlendi.

Üniversitemiz Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat ÖZHAMURKAR, Rektörümüz Prof. Dr. Kerim GÜNEY, Üniversitemiz Mütevelli Heyet Üyeleri, Kayseri Yükseköğrenim ve Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ve fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve ailelerinin katıldığı tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe SAĞSÖZ törenin açılış konuşmasını yaptı. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Dekan Prof. Dr. Ayşe SAĞSÖZ, “Biliyorsunuz ki, iyi ve başarılı bir insan olmak ayrıcalıktır ve çok çaba ister. Bunun için çok uğraşın. Göreceksiniz ki uzun dönemde kazanan yine hep siz olacaksınız. Ben bu mesleğe bir ömür adayacağınıza, ayrıcalıklı olacağınıza ve karşılığını zamanla alacağınıza inanıyorum” dedi. Bölüm öğretim üyeleri de törende kısa birer konuşma yaptı.

Üniversitemiz Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat ÖZHAMURKAR’ da Kayseri Yükseköğrenim ve Yardım Vakfı ile Üniversitenin yapımı hakkında bilgiler verdi. Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Mustafa Nevzat ÖZHAMURKAR mesleki yaşantılarında başarılar diledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Kerim Güney ise “Üniversite olarak hedefimiz dünya standartlarında eğitim öğretim ve araştırma faaliyetleri yürütmektir. Üniversitemiz ÖSYM verilerine göre, hem burs verme hem de tercih edilme açısından ülkemizdeki vakıf üniversiteleri arasında en ön sıradadır. Anadolu da ki üniversiteler arasında ise birinci sıradadır” dedi.

Daha sonra dereceye giren öğrencilere plaket ve hediyeleri verilirken, fakülte birincisinin mezuniyet kütüğüne isminin yazılı olduğu plaket çaktı. Tören, öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

Haber Arsiv


Yukarı